Różnice między perfumami, a wodą perfumowaną 0
Różnice między perfumami, a wodą perfumowaną

Podczas zakupu perfum często zależy nam na trwałości zapachu, na tym by był on intensywny i wyczuwalny przez cały dzień. Jednak często okazuje się, że ceny wyrobów zmuszają nas do podejmowania wyborów, które będą bardziej łaskawe dla naszego portfela. Często również okazuje się, że na próbniku w drogerii każdy z wyrobów perfumeryjnych pachnie podobnie. Czym się więc kierować podczas wyboru perfum oraz wód perfumowanych?

Stężenie olejków zapachowych

Podstawową różnicą pomiędzy perfumami a innymi wyrobami perfumeryjnymi tj. wodami toaletowymi, kolońskimi oraz perfumowanymi jest przede wszystkim procent olejków zapachowych w całości roztworu. Jak można się domyślić, ma on wpływ na siłę zapachu, jego trwałość oraz cenę.

Charakterystyka perfum

Najwyższym stężeniem pachnących substancji w roztworze charakteryzują się oczywiście perfumy damskie i męskie. Ten płyn uchodzi również za najbardziej luksusowy, co również przekłada się na cenę. Perfumy muszą posiadać minimum 15% “zapachu”. Zazwyczaj górna granica zawartości sięga 30% lub więcej, w zależności od siły danego zapachu.

Wody perfumowane, kolońskie oraz toaletowe

Woda perfumowana znajduje się stopień niżej. Cieszy się jednak o wiele większą zawartością zapachu oraz ekskluzywnością w porównaniu do jej toaletowych i kolońskich odpowiedników. Standardy wód perfumowanych nakazują stosowania minimalnej ilości 8%. Górny próg zawartości w jej wypadku to 15%. Można rozpoznać ją po tym, że na opakowaniach widnieje zazwyczaj adnotacja Eau de Perfum. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe rodzaje wyrobów, utrzymują się one w okolicach 3% do 10%. 

Wpływ ma oczywiście na to również koszt poszczególnych substancji zapachowych, które są pozyskiwane z natury, przez co ich ceny potrafią być oszałamiające. Dotyczy to np. zapachów kwiatowych, takich jak róża i irysy, ale również korzennych - jak drzewo sandałowe lub cynamon.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomat Inpost 24/7) już od 250,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl