Blog wpisy
Zapachy dla kobiet – rodzaje 0
Zapachy dla kobiet – rodzaje

Każdy zapach to kompozycja ściśle dobranych nut zapachowych, które stopniowo uwalniają się i wzajemnie przenikają w wyniku kontaktu ze skórą. Możemy wyróżnić nutę głowy, serca i bazową. Ta ostatnia jest tym, co czujemy najdłużej, a przez to nuta bazowa wpływa na to, czy dany zapach jest dla nas atrakcyjny.

Producenci perfum od zawsze szukają idealnego połączenia nut zapachowych. W wyniku metody prób i błędów do dziś powstało kilka uniwersalnych linii zapachowych dla kobiet, a są to:

  • zapachy orientalne
  • zapachy kwiatowe
  • zapachy owocowe
  • zapachy aldehydowe

Zapachy dla kobiet – który zapach wybrać?

Wybór perfum idealnie dopasowanych do własnego charakteru nie jest prosty. Po pierwsze nasze receptory węchowe ulegają czasowemu uniewrażliwieniu już po rozpoznaniu trzech zapachów próbek. Potem zapachy zlewają się i trudno je od siebie odróżnić. Poszukiwanie perfum idealnych może być więc zajęciem żmudnym. Drobnym ułatwieniem jest zrobienie sobie krótkiej przerwy i testowanie kolejnych próbek, ale i tak nigdy nie testujmy ich więcej niż 10. Ponadto zapach testera jest wielokrotnie zintensyfikowany w stosunku do perfum we flakoniku, dlatego pierwsze wrażenie może nieco różnić się od tego, jakie zapach wywołuje po pewnym czasie utrzymywania się na skórze.

Drobną podpowiedzią może być to, że zapachy kwiatowe polecane są i lubiane w zasadzie przez wszystkie kobiety. Zapachy owocowe przeznaczone są dla osób energicznych i lubiących się wyróżniać. Orient kojarzony jest z tajemniczością, a zapachy aldehydowe to synonim nowoczesności, ponieważ w całości pozyskiwane są w laboratoriach.

Perfumy lane wysoka jakość w niskiej cenie

Perfumy lane to odpowiedniki drogich silnie skoncentrowanych perfum znanych marek. Nie ma konieczności przepłacania za to, by pachnieć pięknie. Perfumy lane to kompozycja, która stanowi odpowiednik idealny perfum takich marek jak Chanel, H. Boss, Gucci czy Dior.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium