Co zaliczamy do akcesoriów perfumeryjnych?

Co zaliczamy do akcesoriów perfumeryjnych? Fabryka Zapachu

O architekturze perfum, a więc akordach, które składają się na ich kompozycję zapachową, pisze się dużo. Mało kto zwraca jednak uwagę na rozmaite akcesoria niezbędne do tego, aby „opakować” roztaczający piękną woń płyn i korzystać z perfum w komfortowy sposób. Chcesz wiedzieć nieco więcej na ten temat? Poniżej omawiamy podstawowe akcesoria perfumeryjne dostępne na rynku.

Akcesoria perfumeryjne, czyli co?

Katalog wyrobów, które można określić mianem „akcesoria perfumeryjne”, jest dość rozległy. Generalnie rzecz ujmując, do tej kategorii zaliczają się wyroby, które umożliwiają rozlanie perfum z dużych kadzi i ich sprzedaż klientowi końcowemu.

Do tej grupy zalicza się więc przede wszystkim:

  • flakony na perfumy – to do nich trafiają kompozycje zapachowe,
  • atomizery – a więc mechanizmy rozpylające, które umożliwiają aplikację zapachu na skórze czy tkaninie,
  • nasadki – zamykające szczelnie flakon.

Szczególna grupą akcesoriów perfumeryjnych są pojemniki na próbki – te najlepiej odbierane przez klientów to modele z wbudowanym atomizerem.

Dobry flakon na perfumy – czym się wyróżnia?

Flakon to podstawowe akcesorium perfumeryjne. Od jego jakości zależą:

  • bezpieczeństwo perfum, a więc to, czy gdzieś nie wyciekną, czy też nie ulegną zniszczeniu,
  • trwałość zapachu – szczelne opakowanie zapobiega wietrzeniu kompozycji.

Dlatego materiałem wykorzystywanym do produkcji flakonów jest dobrej klasy, grube szkło. Neutralne dla substancji zapachowej wewnątrz i estetyczne, świetnie zabezpiecza produkt nawet na wiele lat.

Co ważne, flakony szklane mogą przybrać różne kształty oraz mieć zróżnicowaną pojemność. Np. w ofercie Fabryki Zapachów znajdziesz buteleczki o pojemności ok. 30 ml (33-35 ml), ok. 50 ml (54-56 ml) lub nieco ponad 100 ml. Pamiętaj, że nieco większy rozmiar flakonu niż docelowa pojemność sprzedawanych perfum pozwala nalać do wnętrza butelki obiecaną na opakowaniu ilość produktu bez ryzyka przelania się cieczy.

Dobrą jakością i odpowiednimi parametrami (rozmiarem, kształtem i materiałem wykonania) muszą się też wyróżniać nasadki na butelkę oraz atomizery. Ważne, aby pasowały do butelek, a jednocześnie zapewniały wygodną obsługę flakonika przez klienta.

Jeśli szukasz dobrej klasy akcesoriów perfumeryjnych, zerknij do katalogu Fabryki Perfum lub skontaktuj się z naszymi doradcami.

Następny artykuł: Perfumy lane - co to oznacza?

Poprzedni artykuł: Czy warto kupować zamienniki perfum?

Sprawdź także: Perfumy do samolotu.

 

Zaloguj się, aby skomentować

Zapomniałeś hasła ?