Błędy popełniane przy zakupie perfum

0
Błędy popełniane przy zakupie perfum

Perfumy, to pewne przedłużenie naszej osobowości, w połączeniu z naturalnym zapachem naszego ciała towarzyszą nam każdego dnia: w pracy, w domu, na spotkaniu ze znajomymi. Prawidłowo dobrane, mogą działać cuda. Są doskonałym uzupełnieniem zaplanowanego na dany dzień stroju. Dobrze znany zapach przywołuje wspomnienia, a razem z nimi emocje. Czasem, potrafi nawet sprawić, że w trudnej sytuacji możemy się poczuć bezpieczniej lub pewniej.

Na wybór odpowiedniego zapachu dla siebie warto więc poświęcić odpowiedni czas i uwagę. Nasz zapach jest w końcu jedną z pierwszych wizytówek, które „widzi”, a raczej czuje druga osoba. Niestety, przy wyborze perfum zdarzają się pomyłki, których owocem są zapomniane buteleczki, przerzucane w toaletowych szafkach z kąta w kąt.

Czego nie robić wybierając perfumy?

Pomimo pięknych i przekonujących kampanii marketingowych perfum, nie należy kierować się ich wyglądem zewnętrznym, ani znaną marką. Zawsze należy pamiętać, że w perfumach chodzi przede wszystkim o ich zapach. Niestety, w tym przypadku ślepe zaufanie marce, może być powodem nietrafionego zakupu.

Korzystanie z oferty sklepów, które proponują perfumy w znacznie niższej cenie niż cena rynkowa, można narazić się na zakup podrobionego produktu. Niestety istnieje wiele miejsc, gdzie rozwodnione zapachy znanych producentów, są sprzedawane w doskonale podrobionym opakowaniu. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych źródeł i nie podążać za najniższymi cenami.

Dodatkowo zawsze trzeba kierować się swoimi indywidualnymi preferencjami. Kupowanie perfum polecanych przez znajomych, bardzo rzadko w pełni nas usatysfakcjonuje. Przede wszystkim dlatego, że każdy posiada bardzo unikatowe preferencje zapachowe. Oprócz tego zapachy, pachną zupełnie inaczej na danej osobie.

Jak testować perfumy?

Nigdy nie należy podejmować decyzji pochopnie. Obecnie w perfumeriach i drogeriach, można wypróbować większość zapachów. Niestety proponowane w sklepach, papierki, na których można wypróbować dany zapach nie sprawdzą się tak dobrze jak nasza własna skóra. Warto przeznaczyć na wybór perfum kilka dni i na spokojnie wypróbować interesujące nas zapachy na naszym ciele, świetnie sprawdza się do tego nadgarstek. Dzięki temu, pozostawiając zapach na jakiś czas na skórze, możemy upewnić się, czy przy dłuższym użytkowaniu perfumy nadal nam odpowiadają.

Następny artykuł: Czy perfumy uczulają?

Poprzedni artykuł: W jaki sposób testować perfumy?

Komentarze do wpisu (0)

Bestsellery
024W - Zamiennik Chloe Chloe
024W - Zamiennik Chloe Chloe
od 14,90 zł
234M - Zamiennik Hugo Boss Bottled
234M - Zamiennik Hugo Boss Bottled
od 14,90 zł
Batiste Suchy Szampon 200 ml Blush
Batiste Suchy Szampon 200 ml Blush
16,90 zł 13,90 zł
Batiste Suchy Szampon 200 ml Cherry
Batiste Suchy Szampon 200 ml Cherry
16,90 zł 13,90 zł
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium