Blog wpisy
Zakup perfum online. Na co zwrócić uwagę? 0
Zakup perfum online. Na co zwrócić uwagę?

Kupowanie przez internet perfum, podobnie jak i ubrań wiąże się z niemałym ryzykiem. Zapach podobnie jak strój może okazać się niedopasowany do naszej osobowości. Często okazuje się, że wertowanie olbrzymiej ilości ofert internetowych drogerii zajmuje bardzo wiele czasu. Warto więc poznać czynniki, które pozwolą przyspieszyć dotarcie do najlepszej dla na kompozycji zapachowej.

Wyrób zaufanego perfumiarza

O wiele łatwiej jest sprostać temu zadaniu, jeżeli jesteśmy od wielu lat oddani jednemu zapachowi. Często jednak okazuje się, że warto wypróbować inne nuty oferowane przez tego samego producenta. Często okazuje się bowiem, że korzysta on wielu swoich projektach z podobnych połączeń zapachowych, dzięki temu możemy eksperymentować, pozostając jednocześnie w bezpiecznej sferze sprawdzonych zapachów. 

Dominująca nuta zapachowa

Każdy z nas ma swoje ulubione nuty zapachowe, warto więc użyć tego kryterium w celu zawężenia spektrum poszukiwań. Amatorzy lekkich i umiarkowanie słodkich zapachów szukają zazwyczaj perfum damskie i męskie zawierających kwiatowe olejki zapachowe. Z kolei osoby, które preferują zapachy intensywne, ciężkie i słodkie powinny poszukiwać wyrobów zawierających zapachy korzenne i orientalne.

Zapachy kobiece i męskie?

Coraz więcej jest zapachów, których charakter nie jest jednoznaczny, a adresat oczywisty. Kobietom coraz częściej proponuje się zdecydowane, ciężkie, a nawet odrobinę “męskie” zapachy. Warto poszukiwać nut unisex, które pozwolą na uzyskanie nowych zapachowych doznań. 

Innym trikiem, który pozwoli na określenie zapachu perfum, jest kolor butelki. Dla przykładu nuty cytrusowe często “oznaczane” są kolorem żółtym”, bardziej intensywne pomarańczowe i czerwone flakoniki z kolei często kryją w sobie zapachy orientalne. Warto tu zdać się na swoją intuicję, ponieważ dobór barwy flakonika często jest bardzo czytelny.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium